Çarıkçı trans 1995 yılında sektöre girdi. 2002 yılında son teknolojik ekiman ile donatılan tesislerinde, müşteri memnuniyeti ve kaliteyi kendilerine ilke edinmiş 75 uzman personeli ile siz müşterilerimize hizmet vermektedir.
            Bolu merkez tesisleri’nde 3000 m2 kapalı alanda kurulu olan Scania, , Daf, Iveco gibi çeşitli marka kamyon ve çekicilerin yetkili bakım ve yedek parça faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.
            1.1.2008 tarihi ile Gerede de Karabük Yolu 13. km’ de yaptırdığımız 4500 m2 kapalı alana sahip yeni tesisimiz de Scania, Daf, Iveco marka kamyon ve çekicilerin ve Krone marka dorsenin yetkili bakım ve onarım yedek parça faaliyetleriyle başarılı bir profil çizmekte, siz müşterilerimizin memnuniyeti için elinden geleni esirgememeyi ilke edinmiştir. Aynı çatılar altında mekanik ve elektrik-elektronik fren bakım ve tamir hizmetleri, bilgisayar destekli kontrol, fren testleri, disk kampana ve balata tornası, rot-balans kontrol ayarı, far ayarı yapılması, hız limitörü takılması, yetkili takograf tamiri, takotüfü gibi teknik desteğin yanı sıra Yapı Kredi, Başak Sigorta ve Ergo İsviçre Sigorta acentesi olan firmamız Yapı Kredi, Başak, Ergo İsviçre Sigorta, Axa Oyak Sigorta, Anadolu Sigorta’nın anlaşmalı servisidir.
            Uluslar arası kara taşımacılığı yapan firmamız ÇARIKÇI TRANS ULUSLAR ARASI NAKLİYAT GRUBU olarak 1995 tarihinden bu yana en verimli şekilde her an firmamız günümüz teknolojisi ile kendini geliştirerek nakliye sektöründe hizmet vermektedir.
            Scania, Volvo, Daf, Iveco’ nun ve dorsede de Krone’ nin yetkili servisi, Scania ve batı Karadeniz bölge bayisi olmanın haklı gururunu taşımaktadır.
            Şirket merkezimiz Bolu’da, şubemiz Gerede’dedir. Seçkin deneyimli personelimiz ile her iki işyerinde de sürekli olarak birbiri ile koordinasyonlu çalışılmaktadır. Gerek bizler ve gerek personelimiz sizlere layık olabilmek için gerekli hassasiyeti ve ilgiyi göstermeyi kendimize ilke edindik ve her zaman yanınızda olacağımızı unutmuyoruz.