1996 yılında sigorta sektöründe faaliyet göstermeye başlayan ÇARIKÇI SİGORTA personel, konularında uzman müşteri temsilcileri ve tüm çalışanları ile birlikte yaklaşık 3500 civarında bir müşteri kitlesine hizmet vermektedir.

            Çarıkçı sigorta, sigortacılığın tüm branşlarında, yurt içi ve yurt dışında şirketleriyle çalışan, hasarı en kısa zamanda ve eksiksiz ödeyen sigorta şirketlerinin temsilciliğini yapmaktadır.

            Güçlü bir reasürans yapısına sahip olan sigorta şirketlerinin temsilciliğini yapan ÇARIKÇI SİGORTA, hasar anında her zaman sigortalıların yanında, “Sigortacı hasarda belli olur” sözünün doğruluğuna inanmış olarak en hızlı ve etkin hizmeti vermektedir. Yapı Kredi ve Başak Sigorta acentesi olan firmamız Yapı Kredi, Başak ve Anadolu Sigorta anlaşmalı servisidir.
 
            Çarıkçı sigorta, klasik sigortacılık anlayışını geride bırakarak sigortalarımızın beklentilerine en çabuk en etkin kalite ve servisi ulaştırmak amacındadır. Karşılıklı dayanışma ve güven sayesinde gerçekleştirdiğimiz kaliteli hizmet sonrası oluşan tam müşteri memnuniyeti, ÇARIKÇI SİGORTA’ yı daha iyiye yönelten en büyük motivasyondur.